USTEC·STEs IAC

Moviments Socials

Enlaçats pel català1/4

Webs sindicats

STEi

STEPV

IAC

google 
somescola
sepc
l
mai més
Traducció de documents
Valid CSS!
Valid XHTML 1.0 Transitional

Informació per a les persones afiliades: cliqueu aquí si ja teniu clau d'accés

c

Nou termini de canvi de dades de la borsa: del 24 al 31 de març. Darrer dia de nomenaments 2n trimestre 4 d'abril

retalladesdia

Resum Mesa 12/03/2014 Calendari escolar - Estadis

retalladesdia

CONSELLERA RIGAU: RESIGNACIÓ O INSUBMISSIÓ?

 

 

16.00 h.

diarieducacio: Rigau aprova el decret de plantilles que sacseja la contractació dels mestres

El País: La Generalitat permitirá a los directores de escuela elegir parte de la plantilla

La Vanguàrdia: El Govern aprueba que los centros puedan escoger el 50% de sus profesores

El Periódico: Rigau autoritza els directors d'escoles a escollir el 50% dels mestres

Ara: Rigau assegura que el nou decret "professionalitza la docència perquè el millor candidat sigui l'escollit en cada moment"

324: Les escoles triaran els professors per cobrir les vacants a partir del setembre

Ara: L'antiguitat deixa de ser l'únic criteri de contractació per als mestres interins de l'escola pública

Dimarts 25/3:

20minutos: Varios centenares de manifestantes reviven las Marchas de la Dignidad

Público: La Acampada por la Dignidad busca asentarse desafiando las advertencias de la Policía

arabalears: L'STEI-i denuncia que el Govern vol fer proves tendencioses i manipulables

El Periódico: Sindicats de docents de Catalunya inicien una setmana de protestes amb assemblees i debats

El País: Educación limita la jornada continua a 20 colegios experimentales

arabalears: La Conselleria d'Educació accepta la renúncia de 10 directors de centres

diarieducacio: José Antonio Marina: “L’educació ha estat tan lligada al càstig que tenim interioritzada la por”

elpuntavui: Manos Limpias demana al fiscal general de l'Estat que insti a il·legalitzar l'Assemblea Nacional Catalana

Ara: Manos Limpias demana que s'il·legalitzi l'ANC davant del fiscal general de l'Estat

Ara: Carme Forcadell: “No entenem que a Espanya es denunciï qui demana poder votar”

Vilaweb: Forcadell: 'L'estat espanyol i la ultradreta faran tant com puguin perquè no votem'

Borsa: criteris per no cobrir substitucions - NO Telemàtics BORSA: Horaris

DEFENSEM LA LLENGUA: Manifest de Somescola FOTOS

TAULA RODONA: Parlem d'escola rural - Fotos

Dilluns 10/2:

totmataro: En la mort de Jordi Canal

Borsa: criteris per no cobrir substitucions. - Nomenaments no Telemàtics :: Horaris

Borsa Personal Laboral:Llistes definitives

a b c
imatge

Fotos i vídeos: BCN, TGN, Tortosa, Lleida, Manresa

youtube  twitter

FACEBOOK - Nomenaments

TOTS ELS NOMENAMENTS DIA a DIA

NivCesp CiutatComarquesBaixVallèsOccMaresmeCentralGironaLleidaTarragonaT.Ebre
DATA: 01/0401/0401/0401/0401/0401/0401/0401/0401/0401/04
P EES 47.149 s:-16.447 s:-48.449 s:-14.067 s:-18.376 s:-19.642 s:-
P INF 17.408 s:-9.504 s:-45.647 s:-8.496 s:-45.911 s:-21.572 s:-46.429 s:-20.012 s:-15.762 s:-19.970 s:-
P PAN 48.382 s:18.06151.837 s:-17.727 s:-49.622 s:-20.081 s:-51.692 s:-48.768 s:-21.592 s:-
P PEF 21.464 s:-21.925 s:-45.424 s:-8.549 s:-12.185 s:-
P PMU 21.796 s:-15.639 s:-51.546 s:-No hi h s:12.616
P PRI 21.172 s:-20.446 s:-21.735 s:-42.532 s:-45.740 s:-18.361 s:-15.184 s:-18.090 s:-
S 193 40.18147.442
S 513 43.636
S 518 42.564
S 619 15.522
S 625 13.798
S 626 19.276
S 722 13.303
S AN 7.51810.24419.60512.2068.900
S CLA 8.703
S CN 20.71016.007
S DI 15.845
S ECO 46.882
S EF 18.14116.745
S FI 16.832
S FQ 20.492
S GE 17.76413.4434.862
S LC 10.65811.493
S LE 8.02221.52122.01615.26213.02019.175
S MA 18.31145.13345.14247.47420.2593.218
S MU 2.83118.409
S PSI 13.07913.41210.523
S TEC 42.21141.63921.306

Debat a Catalunya ràdio sobre el decret de plantilles


normativa