USTEC·STEs IAC

Moviments Socials

30/11 - XI JORNADES 0-12 La revolta: el valor de l'escola

Enlaçats pel català23/10

Webs sindicats

STEi

STEPV

STEs

somescola
sepc
l
mai més
Traducció de documents
Valid CSS!
Valid XHTML 1.0 Transitional

MANIFESTACIÓ COMUNITAT EDUCATIVA

el proper dissabte 27/10 18h p. Urquinaona

PER LA DIGNITAT I LA QUALITAT DE L'ENSENYAMENT PÚBLIC

Quin model d'escola bressol volem? dilluns 22, 19h l'Hospitalet -fotos

vaga

Wert ens vol portar al passat? contra els propòsits espanyolitzadors de Wert

27oct
TGN

USTEC·STEs (IAC) dóna suport a les mobilitzacions dels estudiants

color

BORSA: HORARI i SOU - Borsa: llista amb feina i sense... - adjudicacions: fins 11/10 - tot

mst

STEs, STEPV, STEI, STEE-EILAS i USTEC·STEs manifestem: -Exigim la dimissió de Wert. -...

BAIXES: RETALLADA SALARIAL a LA INCAPACITAT TEMPORAL [FB]

P. Interí: assemblea avui dilluns 18h Centre Social Sants c. Olzinelles 30

maresme

La Fundació Ferrer i Guàrdia celebra el 25è aniversari reivindicant una educació emancipadora i respectuosa amb la diversitat

USTEC·STEs (IAC) se solidaritza i dóna suport a la vaga d'estudiants...

STEs, STEPV, STEI, STEE-EILAS i USTEC·STEs es reuniran a Barcelona

30/11 - XI JORNADES 0-12 La revolta: el valor de l'escola

BAIXES: RETALLADA SALARIAL a LA INCAPACITAT TEMPORAL [FB]

Professorat Interí: Assemblea Lleida dilluns 15/10

CONCURS TRASLLATS ANTERIOR [TOT CT] [FACEBOOK]:

Destinacions anteriors: secundària - mestres - Sol·licituds 6 a dj 22/11

Persones que arriben i marxen de cada centre en el CT

Mesa Sectorial dj 4/10 normativa personal substitut (Ajornada)

i dieun que plou

ATUR: Les reduccions imposades per Rigau suposen doble penalització

p3

Dissabte  29/9:

El País: Un instituto de Sant Boi desdobla aulas masificadas tras las protestas del alumnado

El Punt: Una estona a P3

El País: Rajoy, tuneado

El Periódico: Insubmisos a les aules

La Vanguardia: La llei del silenci


I una vegada més marxaré commogut per l'escena, impressionat per la traça d'una mestra i furiós per veure com se la tracta des de la política. A ella, a la traductora, a la TEI i al futur d'aquest país.

[comentaris]

Dijous 4/10 18h TGN: CONCENTRACIÓ i Assemblea interzones

ins marianao

Dilluns  24/9:

El Periódico: Una FP més efectiva

El País: Cuantas menos becas, más tarteras

El País: Fin a 40 años de juegos infantiles

El Periódico: Hosanna Mas

El Periódico: A ells no els afecten

Nota dels serveis jurídics sobre els recursos nomenaments juliol  [FB]

Nomenaments: totes les places adjudicades: agost i fins 21/9

Borsa: quantes persones tinc davant? amb feina i sense

pv
USTEC-STEs està realitzant un seguit d'actes en tot el territori per tal de promoure el debat sobre la llengua a l'escola i reforçar el consens social al seu entorn [FOTOS de l'ACTE de LLEIDA]Lleida

Vilanova

girona

USTEC·STEs: INSTRUCCIONS DE COM APLICAR LES DEDICACIONS DEL PROFESSORAT INTERÍ

modificacions 17/9 i la darrera setmana d'octubre, de gener i de març. FACEBOOK

BORSA: HORARI i SOU - Dep.20/7: Criteris adjudicació (modificat el 0,42)

Places adjudicades: agost i setembre - persones amb feina i sense - Dep. gestio borsa

Les opinions

Delegats i delegades d'USTEC·STEs hem lliurat a la seu de CiU, a l'atenció del Sr. Artur Mas, fotos i vídeos d'algunes de les protestes que ahir van tenir lloc en els centres públics, per tal de fer palès que el curs HA COMENÇAT SENSE NORMALITAT

mstmst

Rigau dimissió

FULL 209 Substitucions no cobertes

rigau-wert

 

MANIFESTACIÓ DE LA COMUNITAT EDUCATIVA

dissabte, 27 d'octubre

PER LA DIGNITAT I LA QUALITAT DE L'ENSENYAMENT PÚBLIC

NivCesp CiutatComarquesBaixMaresmeVallèsOccCentralGironaLleidaTarragonaT.Ebre
DATA: 23/1023/1023/1023/1023/1023/1023/1023/1023/1023/10
P EES 11.310 s:-11.118 s:-11.037 s:-
P INF 3.667 s:-14.669 s:-6.807 s:-9.660 s:-10.289 s:-8.783 s:-7.682 s:-12.885 s:-14.265 s:-6.016 s:-
P PAN 18.976 s:-15.239 s:-21.660 s:-17.809 s:-
P PEF 12.418 s:-11.385 s:-11.288 s:-14.618 s:-9.044 s:-6.882 s:-
P PMU 11.896 s:-13.923 s:-15.183 s:-14.696 s:-
P PRI 14.761 s:-12.298 s:-9.245 s:-9.519 s:-10.982 s:-12.310 s:-11.659 s:-12.076 s:-7.964 s:-
S 193 2.1692.713
S 508 9.759
S 518 14.678
S 525 19.319
S 611 18.605
S 625 10.586
S 627 22.414
S 716 10.396
S AN 10.2008.8817.043
S CN 17.4955.20718.47113.98213.245
S DI 12.7242.037
S ECO 17.80613.928
S EF 4.883
S FI 13711.43812.138
S FQ 20.27718.64113.26717.964
S FR 9.5655.1816.594750
S GE 3.1659.172
S LC 6.0049.2485.482
S LE 9.9929.17013.4757.869
S MA 14.481
S PSI 7.912
S TEC 14.04712.1026.627

color27oct


Nomenaments SSTT - FACEBOOK

Tarragona [pri-sec], Terres de l'Ebre [pri - sec],Vallès Oc. [pri-sec],

Baix Llobregat [pri - sec], Lleida [pri-sec]

Maresme - Vallès Or. [pri-sec], Barcelona Comarques [pri-sec], Girona [pri - sec ]

Barcelona Consorci [pri-sec],  Cat. Central [pri-sec]


Consulteu també les places de difícil cobertura: no telemàtics


Consulta les places adjudicades:

2.158 agost, 5.000 inici setembre


Adjudicacions de places: 2.158 agost, 5.000 setembre

Quantes persones tinc davant sense feina?: interins per especialitats amb feina i sense


juliol: 18.972 destinacions provisionals centre a centre

elpais

Dimecres 25/7:

La Vanguardia: El rescate catalán

El País: Quieren eliminar elecciones en universidades

L'ATRACAMENT LABORAL i SOCIAL CONTINUA i NO SEMBLA QUE TINGUI FI PREVIST

19J

PLATAFORMA PER L'EDUCACIÓ 0-3CAT

en defensa de les escoles bressol de Catalunya

lv
de què riu?

Nomenaments telemàtics: si no han finalitzat es tancaran automàticament i no cal que les persones ho facin.

DOGC 29/6: [JULIOL 9 mesos] instruccions ... gestió de la borsa de treball

DOGC: concerts educatius ... als ensenyaments postobligatoris

Personal substitut amb 9 mesos de serveis:

Model per fer la reclamació: reclamació [més info.]


Rigau publica al DOGC el no pagament de juliol i moltes més retallades

Hem acomiadat Rigau amb una gran xiulada [Vídeo i...]

MATARÓ dc 27/6 13h: concentració-dinar

Vídeos destacats: Xiulada - Butlletí - Sta. Coloma es mou - Santa Rita - 2a cassolada Caldes Estrac -

Encadenada - BTV - Stop - Badia - cassolada Caldes Estrac - Horta-Guinardó - hip hop - Esplugues

Sta. Coloma - Ai si et retallo - Hospitalet - Lleida - Sta. Coloma - Gavà. Mobilitzacions proper curs


Serrallo: fotos - Miravet: Escola Roc Llop i Convalia - Tarragona: fotos acte 21J - Caldetes: 2a cassolada

Alcarràs: fotos - Miravet: 5a plantada - Roquetes: foto, foto Sabadell: ensenyaments musicals

Balaguer: escola Mont-Roig - ZER: Solsonès Cerdanyola: Cercavila contra les retallades
Sant Cugat:
conentració - Tarragona: manifestació - BCN: E. Cervantes a Sta. Rita

Sant Feliu: Concentració - fotos - AMPA A. Gaudi - Tortosa: Manifestació - Badalona: Manifestació

BCN: Mare Nostrum - vídeo BCN: Sants-Cassolada - Flix: dc groc - Rubí i Castellbisbal: fotos - TV

El Prat: mural i+ - Caldes d'Estrac: cassolada - Tarragona: Arrabassada - Torrefarrera: La Creu

Sabadell: assemblea conjunta - Garraf: ai si et retallo - L'Hospitalet: Rigau treballa d'interina

Sant Quirze: Tancada - BCN: Fort Pienc - BCN: Sant Martí - Mataró: A.Satorras - Lleida: fotos

Cunit: foto - Girona: vídeo Bankia - Granollers: fotos - BCN: Calderon BCN: Font d'en Fargas, acampada

Badia del Vallès: vídeo - Empúries: fotos - IES Vall d'Arús: vídeo - Roquetes: foto - Mas: retalla

Zona Rubí 19/6: fotos de la xiulada al SSTT - i més fotos - Nou Barris: fotos

Proposta del MUCE: avalua la RIGAU - clica i posa-li la NOTA QUE ES MEREIX

Mesa Sectorial dilluns 18/6 organització i funcionament de centres

CONCENTRACIÓ 12J: fotos i vídeos

Mesa Sectorial 7/6: resum i valoració

Mesa Sectorial dj 7/6 mesures 12-13 i+ Novetats molt DOLENTES

Wert-Rigau dm, 22M VAGA

manifest unitari

Mesa Funció Pública: ENS CONTINUEN ROBANT

diumenge a la plaça i FOTOS MANIFESTACIÓ contra

les retallades de Wert-Rigau

fotos 12M

Estiu 2011: places per especialitat, centre... (21.188)

Queixa presentada al SINDIC DE GREUGES

INDEFENSIÓ DEL PROFESSORAT!

CONCURS de TRASLLATS

Destinacions per punts, nom o centre: mestres: secundària

Consulta per zones - centres, persones que arriben i marxen

9è Congrés, juny de 2007: 30 anys lluitant per un ensenyament públic

Catalunya, País Valencià i les Illes protocol  d'actuació conjunta.iac

youtube  twitter