USTEC·STEs IAC

Moviments Socials

Enlaçats pel català5/10

Webs sindicats

STEi

STEPV

STEs

somescola
sepc
l
mai més
Traducció de documents
Valid CSS!
Valid XHTML 1.0 Transitional

BAIXES: RETALLADA SALARIAL a LA INCAPACITAT TEMPORAL [FB]

Dilluns 8 d'octubre 18h CONCENTRACIONS: Girona, Barcelona...

Professorat Interí: Assemblees a Barcelona 9/10 Tortosa 4/10 - Lleida 15/10 - Tremp 10/10

Mesa Sectorial dj 4/10

normativa personal substitut (Ajornada per la consellera)

8 d'octubre DIA MUNDIAL DEL TREBALL DIGNE DOCENT CONCENTRACIÓ A LES 18H PLAÇA de SANT JAUME BARCELONA

Dilluns 8 d'octubre 18h CONCENTRACIONS: Girona, Barcelona...

8oct

BORSA: HORARI i SOU - Borsa: llista amb feina... - adjudicacions: agost i fins 28/9

BAIXES: RETALLADA SALARIAL a LA INCAPACITAT TEMPORAL [FB]

La Coordinadora Nacional Confederal de la IAC, organització sindical que a l'àrea pública agrupa a USTEC·STEs, CATAC i CATAC·CTS, es ratifica en la no signatura de l'acord sobre la incapacitat temporal, per què tant el decreto de Rajoy com la seva concreció a l'acord a Catalunya,suposen una nova retallada salarial per als empleats i empleades públiques. La IAC referma la seva voluntat de continuar lluitant contra les retallades i, en aquest, cas per recuperar el 100% del salari des del primer dia de llicència per malaltia.
i dieun que plou

ATUR: Les reduccions imposades per Rigau suposen doble penalització

p3

Dissabte  29/9:

El País: Un instituto de Sant Boi desdobla aulas masificadas tras las protestas del alumnado

El Punt: Una estona a P3

El País: Rajoy, tuneado

El Periódico: Insubmisos a les aules

La Vanguardia: La llei del silenci


I una vegada més marxaré commogut per l'escena, impressionat per la traça d'una mestra i furiós per veure com se la tracta des de la política. A ella, a la traductora, a la TEI i al futur d'aquest país.

[comentaris]

Dijous 4/10 18h TGN: CONCENTRACIÓ i Assemblea interzones

ins marianao

Dilluns  24/9:

El Periódico: Una FP més efectiva

El País: Cuantas menos becas, más tarteras

El País: Fin a 40 años de juegos infantiles

El Periódico: Hosanna Mas

El Periódico: A ells no els afecten

Nota dels serveis jurídics sobre els recursos nomenaments juliol  [FB]

Nomenaments: totes les places adjudicades: agost i fins 21/9

Borsa: quantes persones tinc davant? amb feina i sense

pv
USTEC-STEs està realitzant un seguit d'actes en tot el territori per tal de promoure el debat sobre la llengua a l'escola i reforçar el consens social al seu entorn [FOTOS de l'ACTE de LLEIDA]Lleida

Vilanova

girona

USTEC·STEs: INSTRUCCIONS DE COM APLICAR LES DEDICACIONS DEL PROFESSORAT INTERÍ

modificacions 17/9 i la darrera setmana d'octubre, de gener i de març. FACEBOOK

BORSA: HORARI i SOU - Dep.20/7: Criteris adjudicació (modificat el 0,42)

Places adjudicades: agost i setembre - persones amb feina i sense - Dep. gestio borsa

Les opinions

Delegats i delegades d'USTEC·STEs hem lliurat a la seu de CiU, a l'atenció del Sr. Artur Mas, fotos i vídeos d'algunes de les protestes que ahir van tenir lloc en els centres públics, per tal de fer palès que el curs HA COMENÇAT SENSE NORMALITAT



Nomenaments SSTT - FACEBOOK

Tarragona [pri-sec], Terres de l'Ebre [pri - sec],Vallès Oc. [pri-sec],

Baix Llobregat [pri - sec], Lleida [pri-sec]

Maresme - Vallès Or. [pri-sec], Barcelona Comarques [pri-sec], Girona [pri - sec ]

Barcelona Consorci [pri-sec],  Cat. Central [pri-sec]


Consulteu també les places de difícil cobertura: no telemàtics

Vilanova


NivCesp CiutatComarquesVallèsOccCentralT.EbreBaixMaresmeGironaLleidaTarragona
DATA: 05/1005/1005/1005/1005/1005/1005/1005/1005/1005/10
P ALL 8.874 s:-
P EES 13.953 s:-6.417 s:-13.926 s:-14.687 s:-17.834 s:-11.430 s:-11.709 s:-
P INF 9.967 s:-10.243 s:-7.049 s:-18.037 s:-9.223 s:-9.830 s:-12.550 s:-14.513 s:-
P PAN 18.894 s:-19.903 s:-18.569 s:-No hi h s:-17.082 s:-18.509 s:-16.564 s:-16.508 s:-
P PEF 6.979 s:-9.678 s:-9.154 s:-15.045 s:-10.326 s:-
P PMU 15.218 s:-17.059 s:-19.425 s:-11.753 s:-17.308 s:-13.104 s:-
P PRI 13.847 s:-6.586 s:-9.016 s:-12.725 s:-9.906 s:-5.759 s:-8.736 s:-10.131 s:-11.908 s:-12.250 s:-
S 133 10.757
S 193 9.901
S 501 17.158
S 504 18.952
S 507 16.280
S 525 13.482
S 601 47.580
S 602 19.456
S 603 21.658
S 606 5.66015.115
S 608 15.365
S 609 14.580
S 622 12.004
S 625 8.098
S AN 4.7449.9988.8039.83610.16612.7114.393
S CLA 1.575
S CN 17.53513.131
S DI 2.30016.2003.297
S ECO 14.76217.640
S EF 9.0103.4845.083
S FI 10.4877.478
S FQ 16.46616.41418.1046.727
S FR 8.9036.723
S GE 2.8408.6187.69010.4074.466
S LC 8.6225.4318.2837.6417.1446.151
S LE 8.62013.4755.4417.3935.396
S MA 14.74818.47818.66618.696
S MU 16.3025.402
S PSI 9.4059.10911.7347.528
S TEC 4.17415.19312.27017.98718.20013.335

xerrada

Sant Cugat



10 dies sense mestra


Consulta les places adjudicades:

2.158 agost, 5.000 inici setembre


 

sense normalitat

Adjudicacions de places: 2.158 agost, 5.000 setembre

Quantes persones tinc davant sense feina?: interins per especialitats amb feina i sense


juliol: 18.972 destinacions provisionals centre a centre

elpais

Dimecres 25/7:

La Vanguardia: El rescate catalán

El País: Quieren eliminar elecciones en universidades

L'ATRACAMENT LABORAL i SOCIAL CONTINUA i NO SEMBLA QUE TINGUI FI PREVIST

19J

PLATAFORMA PER L'EDUCACIÓ 0-3CAT

en defensa de les escoles bressol de Catalunya

lv
de què riu?

Nomenaments telemàtics: si no han finalitzat es tancaran automàticament i no cal que les persones ho facin.

DOGC 29/6: [JULIOL 9 mesos] instruccions ... gestió de la borsa de treball

DOGC: concerts educatius ... als ensenyaments postobligatoris

Personal substitut amb 9 mesos de serveis:

Model per fer la reclamació: reclamació [més info.]


Rigau publica al DOGC el no pagament de juliol i moltes més retallades

Hem acomiadat Rigau amb una gran xiulada [Vídeo i...]

MATARÓ dc 27/6 13h: concentració-dinar

Vídeos destacats: Xiulada - Butlletí - Sta. Coloma es mou - Santa Rita - 2a cassolada Caldes Estrac -

Encadenada - BTV - Stop - Badia - cassolada Caldes Estrac - Horta-Guinardó - hip hop - Esplugues

Sta. Coloma - Ai si et retallo - Hospitalet - Lleida - Sta. Coloma - Gavà. Mobilitzacions proper curs


Serrallo: fotos - Miravet: Escola Roc Llop i Convalia - Tarragona: fotos acte 21J - Caldetes: 2a cassolada

Alcarràs: fotos - Miravet: 5a plantada - Roquetes: foto, foto Sabadell: ensenyaments musicals

Balaguer: escola Mont-Roig - ZER: Solsonès Cerdanyola: Cercavila contra les retallades
Sant Cugat:
conentració - Tarragona: manifestació - BCN: E. Cervantes a Sta. Rita

Sant Feliu: Concentració - fotos - AMPA A. Gaudi - Tortosa: Manifestació - Badalona: Manifestació

BCN: Mare Nostrum - vídeo BCN: Sants-Cassolada - Flix: dc groc - Rubí i Castellbisbal: fotos - TV

El Prat: mural i+ - Caldes d'Estrac: cassolada - Tarragona: Arrabassada - Torrefarrera: La Creu

Sabadell: assemblea conjunta - Garraf: ai si et retallo - L'Hospitalet: Rigau treballa d'interina

Sant Quirze: Tancada - BCN: Fort Pienc - BCN: Sant Martí - Mataró: A.Satorras - Lleida: fotos

Cunit: foto - Girona: vídeo Bankia - Granollers: fotos - BCN: Calderon BCN: Font d'en Fargas, acampada

Badia del Vallès: vídeo - Empúries: fotos - IES Vall d'Arús: vídeo - Roquetes: foto - Mas: retalla

Zona Rubí 19/6: fotos de la xiulada al SSTT - i més fotos - Nou Barris: fotos

Proposta del MUCE: avalua la RIGAU - clica i posa-li la NOTA QUE ES MEREIX

Mesa Sectorial dilluns 18/6 organització i funcionament de centres

CONCENTRACIÓ 12J: fotos i vídeos

Mesa Sectorial 7/6: resum i valoració

Mesa Sectorial dj 7/6 mesures 12-13 i+ Novetats molt DOLENTES

Wert-Rigau dm, 22M VAGA

manifest unitari

Mesa Funció Pública: ENS CONTINUEN ROBANT

diumenge a la plaça i FOTOS MANIFESTACIÓ contra

les retallades de Wert-Rigau

fotos 12M

Estiu 2011: places per especialitat, centre... (21.188)

Queixa presentada al SINDIC DE GREUGES

INDEFENSIÓ DEL PROFESSORAT!

CONCURS de TRASLLATS

Destinacions per punts, nom o centre: mestres: secundària

Consulta per zones - centres, persones que arriben i marxen

9è Congrés, juny de 2007: 30 anys lluitant per un ensenyament públic

Catalunya, País Valencià i les Illes protocol  d'actuació conjunta.iac

youtube  twitter