USTEC·STEs IAC

Enlaçats pel català21/9

Webs sindicats

STEi

STEPV

STEs

somescola
sepc
l
mai més
Traducció de documents
Valid CSS!
Valid XHTML 1.0 Transitional

Divendres  21/9:

 

girona

USTEC·STEs: INSTRUCCIONS DE COM APLICAR LES DEDICACIONS DEL PROFESSORAT INTERÍ

modificacions 17/9 i la darrera setmana d'octubre, de gener i de març. FACEBOOK

BORSA: HORARI i SOU - Dep.20/7: Criteris adjudicació (modificat el 0,42)

Places adjudicades: agost i setembre - persones amb feina i sense - Dep. gestio borsa

Les opinions

Delegats i delegades d'USTEC·STEs hem lliurat a la seu de CiU, a l'atenció del Sr. Artur Mas, fotos i vídeos d'algunes de les protestes que ahir van tenir lloc en els centres públics, per tal de fer palès que el curs HA COMENÇAT SENSE NORMALITAT

Universitat indignada, dg 16/9 de les 10h a les 21h Parc Ciutadella INS Verdaguer: Educació, per un ensenyament com a eina transformadora

BORSA: HORARI i SOU considerem indecent que s'hagin creat aquests blocs sense donar opció a modificar les dades de la borsa de treball en les noves condicions.


dilluns 17/9: Modificació de les dades que consten a la borsa de treball del personal

Departament 20/7: Criteris d'adjudicació de vacants i substitucions

Vilanova








Nomenaments SSTT - FACEBOOK

Tarragona [pri-sec], Terres de l'Ebre [pri - sec],Vallès Oc. [pri-sec],

Baix Llobregat [pri - sec], Lleida [pri-sec]

Maresme - Vallès Or. [pri-sec], Barcelona Comarques [pri-sec], Girona [pri - sec ]

Barcelona Consorci [pri-sec],  Cat. Central [pri-sec]


Consulteu també les places de difícil cobertura: no telemàtics





NivCesp CiutatBaixTarragonaComarquesVallèsOccMaresmeGironaLleidaT.EbreCentral
DATA: 21/0921/0921/0921/0921/0921/0921/0921/0921/0921/09
P ALL No hi h s:-13.017 s:-15.756 s:-
P EES 5.592 s:-19.369 s:-
P INF 4.434 s:-9.146 s:-18.987 s:-15.285 s:-No hi h s:-7.959 s:-
P PAN 17.893 s:-15.216 s:-15.239 s:-5.792 s:-
P PEF 7.899 s:-
P PMU 51.318 s:-
P PRI 6.180 s:-5.820 s:-8.732 s:-11.036 s:-6.245 s:-6.493 s:-8.025 s:-9.511 s:-
S 135 8.617
S 195 10.053
S 501 16.1541.059
S 505 8.425
S 518 13.241
S 619 15.623
S 622 18.00817.884
S AN 7.0764.9246.6145.023
S CN 15.8025.207
S DI 5.846
S EF 9.373
S FQ 12.54415.1189.236
S GE 2.4783.1656.8977.012
S LC 6.7913.0507.4676.160
S LE 7.7755.182
S MA 18.67318.678
S MU 11.9315.2616.0263.414
S PSI 7.4435.761
S TEC 16.1076.62714.87110.8619.388


Consulta les places adjudicades:

2.158 agost, 5.000 inici setembre


sense normalitat

Adjudicacions de places: 2.158 agost, 5.000 setembre

Quantes persones tinc davant sense feina?: interins per especialitats amb feina i sense


juliol: 18.972 destinacions provisionals centre a centre

elpais

Dimecres 25/7:

La Vanguardia: El rescate catalán

El País: Quieren eliminar elecciones en universidades

L'ATRACAMENT LABORAL i SOCIAL CONTINUA i NO SEMBLA QUE TINGUI FI PREVIST

19J

PLATAFORMA PER L'EDUCACIÓ 0-3CAT

en defensa de les escoles bressol de Catalunya

lv
de què riu?

Nomenaments telemàtics: si no han finalitzat es tancaran automàticament i no cal que les persones ho facin.

DOGC 29/6: [JULIOL 9 mesos] instruccions ... gestió de la borsa de treball

DOGC: concerts educatius ... als ensenyaments postobligatoris

Personal substitut amb 9 mesos de serveis:

Model per fer la reclamació: reclamació [més info.]


Rigau publica al DOGC el no pagament de juliol i moltes més retallades

Hem acomiadat Rigau amb una gran xiulada [Vídeo i...]

MATARÓ dc 27/6 13h: concentració-dinar

Vídeos destacats: Xiulada - Butlletí - Sta. Coloma es mou - Santa Rita - 2a cassolada Caldes Estrac -

Encadenada - BTV - Stop - Badia - cassolada Caldes Estrac - Horta-Guinardó - hip hop - Esplugues

Sta. Coloma - Ai si et retallo - Hospitalet - Lleida - Sta. Coloma - Gavà. Mobilitzacions proper curs


Serrallo: fotos - Miravet: Escola Roc Llop i Convalia - Tarragona: fotos acte 21J - Caldetes: 2a cassolada

Alcarràs: fotos - Miravet: 5a plantada - Roquetes: foto, foto Sabadell: ensenyaments musicals

Balaguer: escola Mont-Roig - ZER: Solsonès Cerdanyola: Cercavila contra les retallades
Sant Cugat:
conentració - Tarragona: manifestació - BCN: E. Cervantes a Sta. Rita

Sant Feliu: Concentració - fotos - AMPA A. Gaudi - Tortosa: Manifestació - Badalona: Manifestació

BCN: Mare Nostrum - vídeo BCN: Sants-Cassolada - Flix: dc groc - Rubí i Castellbisbal: fotos - TV

El Prat: mural i+ - Caldes d'Estrac: cassolada - Tarragona: Arrabassada - Torrefarrera: La Creu

Sabadell: assemblea conjunta - Garraf: ai si et retallo - L'Hospitalet: Rigau treballa d'interina

Sant Quirze: Tancada - BCN: Fort Pienc - BCN: Sant Martí - Mataró: A.Satorras - Lleida: fotos

Cunit: foto - Girona: vídeo Bankia - Granollers: fotos - BCN: Calderon BCN: Font d'en Fargas, acampada

Badia del Vallès: vídeo - Empúries: fotos - IES Vall d'Arús: vídeo - Roquetes: foto - Mas: retalla

Zona Rubí 19/6: fotos de la xiulada al SSTT - i més fotos - Nou Barris: fotos

Proposta del MUCE: avalua la RIGAU - clica i posa-li la NOTA QUE ES MEREIX

Mesa Sectorial dilluns 18/6 organització i funcionament de centres

CONCENTRACIÓ 12J: fotos i vídeos

Mesa Sectorial 7/6: resum i valoració

Mesa Sectorial dj 7/6 mesures 12-13 i+ Novetats molt DOLENTES

Wert-Rigau dm, 22M VAGA

manifest unitari

Mesa Funció Pública: ENS CONTINUEN ROBANT

diumenge a la plaça i FOTOS MANIFESTACIÓ contra

les retallades de Wert-Rigau

fotos 12M

Estiu 2011: places per especialitat, centre... (21.188)

Queixa presentada al SINDIC DE GREUGES

INDEFENSIÓ DEL PROFESSORAT!

CONCURS de TRASLLATS

Destinacions per punts, nom o centre: mestres: secundària

Consulta per zones - centres, persones que arriben i marxen

9è Congrés, juny de 2007: 30 anys lluitant per un ensenyament públic

Catalunya, País Valencià i les Illes protocol  d'actuació conjunta.iac

youtube  twitter

Si no els aturem, no s'aturaran [FACEBOOK]

full202full 202