USTEC·STEs IAC
facebook

eina447Moviments

Socials

11/4

Webs sindicats

STEi

STEPV

STEs

sepc
sepc
l
mai més
Traducció de documents
Valid CSS!
Valid XHTML 1.0 Transitional

Cantabria 9/4: Comisiones de servicios

Castilla 9/4: Comisiones de Servicio

29M - FOTOS i vídeos: Vic - Barcelona - Tortosa - Tarragona - Girona

Badalona
molins

terrassa

mollet

donem suport a la marxa convocada per Illencs pel Català, 20:30 Jardinets Gràcia

NOMENAMENTS. primer dia dc 11/4 --- FB

BORSA: termini de canvis fins 1/4, FACEBOOK - Consulta: p. interí per especialitats

Mesa Sectorial 23M Negociació estadis, plantilles, FP... - RESUM 15/3

 Funció Pública dv 21/3: Pla d'Ocupació per a la racionalització i optimització...[document]

Lleida dijous 22/3: Xerrada-debat sobre Fracàs escolar

Preinscripció i matriculació: Aclariments sobre el tema de la llengua

mora la nova
La Muñeira

La participació dels centres és important: calendari reunions ZONES

Estadis-sexennis: fil de propostes a FACEBOOK --- [Més informació]

funciopublica

Mesa Sectorial: retallades - opina

lloret de mar
mollet

IAC: 29M. Apostem per la convocatòria de VAGA GENERAL unitària i social

flix
Maçanet diu no a les retallades
la canonja
el prat contra les retallades
lloret
IAC
no a les retallades
bcn

Fotos: BCN: Manifestació - Granollers: Porxada - Vilafranca: Concentració

Funció Pública:

3% de reducció del sou anual

coll rodes els nostres fills són el futur no els retalleu
vilafranca
esculapi

teEls directors dels centres de la Ribera d'Ebre s'uneixen contra les retallades

29F: Jornada lluita ensenyament públic 12:30 p. Universitat


Actes 29F: Granollers: classe de filosofia a la Porxada - Terrassa: xerrada L'Hospitalet: Xerrada sobre el 29F a Batxillerat - Assemblea groga Sants

Vilafranca: CONCENTRACIÓ d'estudiants i professors 12h [manifest]

tgn
pv25f
no ens tanqueu
Retallades NO

Funció Pública:

3% de reducció del sou anual

retallades NO

Denunciem que les retallades posen en perill el funcionament dels centres. Secundària: Junta central Directors/es alerta que no podran pagar factures

pv22
eina450 sabadell
PV
full193

Funció Pública: 3% de reducció del sou anual

Carnestoltes reivindicatiu, fotos

carnestoltes

bcn1

Sant Boi: 14F Tancades i 15F Manifestació - Sant Boi

Exigim nomenaments també en dilluns  ::::   denunciem canvi temaris

AAPP i Disseny: sobre sentència del TS que modifica els títols de Grau.

Plataforma en defensa del model d’escola bressol pública de Barcelona

Govern: El Govern impulsa la professionalització dels directors

DOGC 8/2: adscripció de centres educatius

Departament: nou procés de selecció per a la direcció escolar BOE 7/2 El Ministerio de Educación deroga els temaris aprovats per l’anterior govern i reestableix els temaris antics: se regulan los temarios ...

USTEC·STEs dóna suport a la lluita de les Escoles Bressol

Signa el Manifest en defensa de l'educació de 0 a 3 anys

Plataforma volem més Escola Olga Xirinacs!

Si el nomenament acabava pel Nadal: reclama el que és teu

Manifest en defensa de l'escola bressol pública

USTEC·STEs QUALIFICA D’INDECENTS

ELS PRESSUPOSTOS PER EDUCACIÓ

PRESENTATS PER LA CONSELLERA RIGAU

Milers de persones diuen no a les retallades 18/1

Algunes fotos del 18/1: Barcelona, Girona, Lleida

Terres de l’Ebre Assemblea dc 25/1 18h Escola El Temple

Manifestació del sector públic 1 de febrer, 18h Tortosa plaça de l'Estadia




USTEC·STEs proposa a la resta de sindicats

convocatòria de vaga a ensenyament

lleida

Caldes d'Estrac - Música: No volem més retallades o tot anirà pitjor

Comunicat a la Comunitat Educativa:

Robatori, indignació, estafa...

nota: tota la informació està aquí, i en FACEBOOK podeu dir la vostra...

Plantilles del 2007/12: 62.505 - 64.972 - 65.280 - 65.744 - 65.644 - 21.000 alumnes més i 100 places menys, s'han perdut 365 llocs de treball de PRI

el Govern dóna per acabades les reunions

COMUNICAT UNITARI DELS SINDICATS DE L’ENSENYAMENT PÚBLIC

Els sindicats presents a la Mesa ...proposem mesures d’estalvi [propostes del Govern: 30/11 - 2/12 - 13/12]

USTEC·STEs: NOMENAMENTS difícil cobertura, més informació en FACEBOOK

Substituir un càrrec DÓNA DRET a cobrar complement!

El Departament incompleix la normativa Facebook

en no fer nomenaments de substitucions els dilluns

Rigau obre la porta de la docència a una fundació de Botín i La Caixa

Mesa 20/10: el silenci administratiu convida a la pressió i a la mobilització

EL TREBALL ÉS UN DRET, NO UN PRIVILEGI

21.000 alumnes més i el professorat interí sense feina

CiU pretén desmantellar el sistema públic de LLARS D’INFANTS

per la JUSTÍCIA SOCIAL DEFENSEM els SERVEIS PÚBLICS

RODA DE PREMSA D'USTEC·STEs

VALORACIÓ INICI DE CURS 2011-12

VALORACIÓ DEL CURS 2010-2011

RETALLADES I DESGAVELL ORGANITZATIU

juliol 2011 - calendari - majors de 55 - corresponsabilitat - sancions - esbarjo - ZER- proves setembre - FP - proves ESO - Batxillerat en tres cursos...

CANVIS i VALORACIÓ en LA NOVA PROPOSTA DE CALENDARI 1/6

COMUNICAT DAVANT L’ACORD SOBRE LES OPOSICIONS

JUNTA DE PERSONAL DOCENT DE TARRAGONA: Propostes

RETRIBUCIONS PERSONAL LABORAL: Full retallada 2011

USTEC·STEs DENUNCIA LA RETALLADA DE LES AJUDES PER A LA SETMANA BLANCA

9è congrés
NivCesp CiutatComarquesBaixVallèsOccMaresmeCentralGironaLleidaTarragonaT.Ebre
DATA: 11/0411/0411/0411/0411/0411/0411/0411/0411/0411/04
P ALL 60.203 s:-63.755 s:-No hi h s:-63.384 s:-
P EES 3.398 s:-13.352 s:-16.060 s:-6.349 s:-64.376 s:-10.443 s:-6.132 s:-16.135 s:-
P INF 21.180 s:-10.292 s:-19.175 s:-14.443 s:-8.853 s:-51.176 s:-11.987 s:-4.921 s:-10.262 s:-16.687 s:-
P PAN 20.280 s:-60.067 s:-60.848 s:-60.986 s:-50.468 s:-17.570 s:-67.728 s:-17.967 s:-61.783 s:-16.780 s:-
P PEF 7.614 s:-19.423 s:-13.482 s:-18.215 s:-16.775 s:-16.467 s:-1.261 s:-19.123 s:-
P PMU 19.985 s:-15.052 s:-19.231 s:-20.984 s:-19.884 s:-19.016 s:-65.245 s:-21.225 s:-19.356 s:-
P PRI 14.072 s:-17.499 s:-17.968 s:-14.458 s:-20.512 s:-21.429 s:-17.851 s:-9.211 s:-19.348 s:-15.394 s:-
S 133 18.391
S 134 14.335
S 193 2.12515.386
S 501 30.26730.66730.6824.625
S 503 48.561
S 507 22.29915.27221.024
S 508 6.700
S 510 40.723
S 512 15.10741.564
S 518 41.274
S 524 5.297
S 525 50.084
S 602 46.080
S 606 45.99846.067
S 609 46.29120.598
S 611 21.257
S 615 41.725
S 618 21.270
S 620 19.40714.29621.328
S 622 15.95030.366
S 623 20.443
S 625 2.516
S 712 21.522
S AN 7.78412.48013.76811.6708.80310.4509.61710.659
S CLA 14.03261.4928.58121.783
S CN 21.0439.64330.38814.19114.6756.2014.6107.232
S DI 17.43914.0471.51211.683
S ECO 7.747
S EF 15.7396.4955.35319.5157.7313.74622.13218.348
S FI 8.724
S FQ 11.49114.37814.8217.53021.2324.5554.023
S FR 17.385
S GE 4.51713.48810.84414.1749.54112.73314.08816.02711.187
S IT 5.183
S LC 5.11162.37349.12811.9898.92063.53914.4424.29080714.287
S LE 19.08416.10711.7565.2364.69518.0266.01019.131
S MA 43.41118.86030.66919.94945.21219.27218.033
S MU 11.6379.254
S PSI 10.76111.16111.3658.8419.8089.4718.2116.848
S TEC 8.50618.42411.40810.87710.16715.306

Podeu consultar els centres adjudicats: Tot sobre nomenaments

Barcelona [pri-sec],  Baix Llobregat [pri - sec], Barcelona Comarques [pri-sec]

Tarragona [pri-sec], Terres de l'Ebre [pri - sec], Maresme - Vallès Oriental [pri-sec],

Vallès Occidental [pri-sec], Catalunya Central [pri-sec], Girona [pri - sec ] - Lleida [pri-sec]

facebook FACEBOOK




bcn

 

laiac

 





turó

Arenys de Mar diu no a les retallades...Arenys de Mar










full193 full193



petitainfancia


País Valencià

PV

 

eina450

 

 





Direccions: Professionalitzar per jerarquitzar


 

full193


   

 

    

 


Catalunya, País Valencià i les Illes protocol  d'actuació conjunta.iac

Treball:

Residències de temps lliure

les

youtube  twitter