USTEC·STEs IAC
facebook

eina447Moviments

Socials

21/3

Webs sindicats

STEi

STEPV

STEs

sepc
sepc
l
mai més
Traducció de documents
Valid CSS!
Valid XHTML 1.0 Transitional

dimecres 21M: CONCENTRACIONS Municipals

FOTOS: Cerdanyola, La Sènia, Móra, Tàrrega... (envieu fotos)

21M Lleida assemblea 29M Jornada de lluita: VAGA GENERAL - Zones

El contenido de esta página requiere una versión más reciente de Adobe Flash Player.

Obtener Adobe Flash Player

mora la nova
La Muñeira

Mesa Sectorial 22M Negociació estadis, plantilles, FP... - RESUM 15/3

 Funció Pública dv 21/3: Pla d'Ocupació per a la racionalització i optimització...[document]

La participació dels centres és important: calendari reunions ZONES

Estadis-sexennis: fil de propostes a FACEBOOK --- [Més informació]

funciopublica

Mesa Sectorial: retallades - opina

lloret de mar

29M

Jornada de lluita: VAGA GENERAL

dc 21M: CONCENTRACIONS

dj 22M: Juntes de Personal

mollet

IAC: 29M. Apostem per la convocatòria de VAGA GENERAL unitària i social

flix
Maçanet diu no a les retallades
la canonja
el prat contra les retallades
lloret
IAC
no a les retallades
bcn

Fotos: BCN: Manifestació - Granollers: Porxada - Vilafranca: Concentració

Funció Pública:

3% de reducció del sou anual

coll rodes els nostres fills són el futur no els retalleu
vilafranca
esculapi

teEls directors dels centres de la Ribera d'Ebre s'uneixen contra les retallades

29F: Jornada lluita ensenyament públic 12:30 p. Universitat


Actes 29F: Granollers: classe de filosofia a la Porxada - Terrassa: xerrada L'Hospitalet: Xerrada sobre el 29F a Batxillerat - Assemblea groga Sants

Vilafranca: CONCENTRACIÓ d'estudiants i professors 12h [manifest]

tgn
pv25f
no ens tanqueu
Retallades NO

Funció Pública:

3% de reducció del sou anual

retallades NO

Denunciem que les retallades posen en perill el funcionament dels centres. Secundària: Junta central Directors/es alerta que no podran pagar factures

pv22
eina450 sabadell
PV
full193

Funció Pública: 3% de reducció del sou anual

Carnestoltes reivindicatiu, fotos

carnestoltes

bcn1

Sant Boi: 14F Tancades i 15F Manifestació - Sant Boi

Exigim nomenaments també en dilluns  ::::   denunciem canvi temaris

AAPP i Disseny: sobre sentència del TS que modifica els títols de Grau.

Plataforma en defensa del model d’escola bressol pública de Barcelona

Govern: El Govern impulsa la professionalització dels directors

DOGC 8/2: adscripció de centres educatius

Departament: nou procés de selecció per a la direcció escolar BOE 7/2 El Ministerio de Educación deroga els temaris aprovats per l’anterior govern i reestableix els temaris antics: se regulan los temarios ...

USTEC·STEs dóna suport a la lluita de les Escoles Bressol

Signa el Manifest en defensa de l'educació de 0 a 3 anys

Plataforma volem més Escola Olga Xirinacs!

Si el nomenament acabava pel Nadal: reclama el que és teu

Manifest en defensa de l'escola bressol pública

USTEC·STEs QUALIFICA D’INDECENTS

ELS PRESSUPOSTOS PER EDUCACIÓ

PRESENTATS PER LA CONSELLERA RIGAU

Milers de persones diuen no a les retallades 18/1

Algunes fotos del 18/1: Barcelona, Girona, Lleida

Terres de l’Ebre Assemblea dc 25/1 18h Escola El Temple

Manifestació del sector públic 1 de febrer, 18h Tortosa plaça de l'Estadia




USTEC·STEs proposa a la resta de sindicats

convocatòria de vaga a ensenyament

lleida

Caldes d'Estrac - Música: No volem més retallades o tot anirà pitjor

Comunicat a la Comunitat Educativa:

Robatori, indignació, estafa...

nota: tota la informació està aquí, i en FACEBOOK podeu dir la vostra...

Plantilles del 2007/12: 62.505 - 64.972 - 65.280 - 65.744 - 65.644 - 21.000 alumnes més i 100 places menys, s'han perdut 365 llocs de treball de PRI

el Govern dóna per acabades les reunions

COMUNICAT UNITARI DELS SINDICATS DE L’ENSENYAMENT PÚBLIC

Els sindicats presents a la Mesa ...proposem mesures d’estalvi [propostes del Govern: 30/11 - 2/12 - 13/12]

USTEC·STEs: NOMENAMENTS difícil cobertura, més informació en FACEBOOK

Substituir un càrrec DÓNA DRET a cobrar complement!

El Departament incompleix la normativa Facebook

en no fer nomenaments de substitucions els dilluns

Rigau obre la porta de la docència a una fundació de Botín i La Caixa

Mesa 20/10: el silenci administratiu convida a la pressió i a la mobilització

EL TREBALL ÉS UN DRET, NO UN PRIVILEGI

21.000 alumnes més i el professorat interí sense feina

CiU pretén desmantellar el sistema públic de LLARS D’INFANTS

per la JUSTÍCIA SOCIAL DEFENSEM els SERVEIS PÚBLICS

RODA DE PREMSA D'USTEC·STEs

VALORACIÓ INICI DE CURS 2011-12

VALORACIÓ DEL CURS 2010-2011

RETALLADES I DESGAVELL ORGANITZATIU

juliol 2011 - calendari - majors de 55 - corresponsabilitat - sancions - esbarjo - ZER- proves setembre - FP - proves ESO - Batxillerat en tres cursos...

CANVIS i VALORACIÓ en LA NOVA PROPOSTA DE CALENDARI 1/6

COMUNICAT DAVANT L’ACORD SOBRE LES OPOSICIONS

JUNTA DE PERSONAL DOCENT DE TARRAGONA: Propostes

RETRIBUCIONS PERSONAL LABORAL: Full retallada 2011

USTEC·STEs DENUNCIA LA RETALLADA DE LES AJUDES PER A LA SETMANA BLANCA

9è congrés



laiac lladre

NivCesp CiutatBaixVallèsOccMaresmeCentralGironaLleidaTarragonaComarquesT.Ebre
DATA: 21/0321/0321/0321/0321/0321/0321/0321/0321/0321/03
P ALL 20.572 s:-60.306 s:-63.771 s:-64.653 s:-60.751 s:-
P EES 60.110 s:-19.541 s:-20.687 s:-61.549 s:-51.234 s:-No hi h s:-
P INF 15.322 s:-49.268 s:-16.105 s:-51.071 s:-51.425 s:-6.818 s:-6.741 s:-20.800 s:-46.580 s:-
P PAN 61.584 s:-61.224 s:-65.821 s:-15.895 s:-66.204 s:-19.549 s:-64.786 s:-63.273 s:-
P PEF 49.738 s:-16.863 s:-16.838 s:-15.456 s:-16.403 s:-50.233 s:-3.613 s:-16.864 s:-
P PMU 51.855 s:-15.937 s:-52.041 s:-65.473 s:-21.517 s:-51.142 s:-21.225 s:-22.127 s:-
P PRI 20.575 s:-16.701 s:-18.903 s:-20.413 s:-21.421 s:-22.212 s:-18.333 s:-16.727 s:-46.138 s:-
S 501 22.31442.550
S 505 16.161
S 506 41.671
S 507 15.272
S 517
S 518 42.46121.514
S 603 46.324
S 606 45.95819.615
S 611 18.61021.041
S 619 43.65815.686
S 620 41.914
S 621 22.244
S 622 20.74143.154
S AN 7.8447.91915.2619.21530.16713.674
S CLA 60.12360.148
S CN 9.64310.86930.551
S DI 18.674
S ECO 22.01913.548
S EF 4.49018.49119.290
S FI 14.40514.930
S FQ 16.82617.35143.77743.90930.048
S FR 17.68517.021
S GE 11.30013.48512.03512.04711.22314.61116.346
S LC 60.10116.92630.2764.7733.28963.196
S LE 19.79016.27011.270
S MA 10.44818.86047.42543.69645.8167.8968.26643.411
S MU 5.8463.719
S PSI 13.20211.1544.43911.16115.658
S TEC 21.25720.94818.57013.88115.62920.699


29M

turó

Arenys de Mar diu no a les retallades... [enviu-nos les vostres fotos i videos]Arenys de Mar

Podeu consultar els centres adjudicats: Tot sobre nomenaments

Barcelona [pri-sec],  Baix Llobregat [pri - sec], Barcelona Comarques [pri-sec]

Tarragona [pri-sec], Terres de l'Ebre [pri - sec], Maresme - Vallès Oriental [pri-sec],

Vallès Occidental [pri-sec], Catalunya Central [pri-sec], Girona [pri - sec ] - Lleida [pri-sec]

facebook FACEBOOK










full193 full193



petitainfancia


País Valencià

PV

 

eina450

 

Vilafranca





Direccions: Professionalitzar per jerarquitzar


 

full193


 

Reflexions sobre l'educació secundàriasecundària   

 

    

 


Catalunya, País Valencià i les Illes protocol  d'actuació conjunta.iac

Treball:

Residències de temps lliure

les

youtube  twitter