ustec

Concurs de Trasllats


PRIMÀRIA DEFINITIVA 2009

DEFINIVES CT 2009 per Zones

Consulta de totes les destinacions per nom

 


SECUNDÀRIA DEFINITIVA 2009

Estudi participació/adjudicacions del CT de secundària

DESTINACIONS DEFINIVES CT 2009 per Zones

Consulta de totes les destinacions per nom

 


SECUNDÀRIA vacants definitives

Secundària: hi ha 156 canvis amb la supressió 98 vacants...

DOGC 6/5: RESOLUCIÓ EDU/1221/2009, de 24 d'abril, per la qual s'eleven a definitives les vacants provisionals corresponents al concurs de trasllats per proveir llocs de treball a la Inspecció d'Educació, als centres públics d'ensenyaments secundaris, a les escoles oficials d'idiomes, a les escoles d'art i superiors de disseny i als centres de formació de persones adultes.

DOGC 6/5: fotocòpia vacants definitives

PRIMÀRIA

Persones de les darreres oposicions que han quedat sense cap plaça

oposicions 2008 i 2007 només podein demanar per l'especilitat d'oposició
 
2008
2007
esp adj.
sense plaça
adj. sense plaça
Audició i llenguatge 10
56
25 43
Educació especial: pedagogia terapèutica 132
368
275 14
Educació infantil 898
1082
911 67
Educació primària 897
1103
1810 149
Educació primària, anglès 66
205
309 47
Educació primària, educació física 215
85
355 38
Educació primària, música 85
55
261 23

PRIMÀRIA vacants definitives

NOTA: les vacants definitives es publiquen en tres blocs, en el primer i segon TOTES les places són noves o desapareixen totes, el trecer bloc modifica la quantitat de places, cal tenir el DOGC anterior per veure si augmenten o disminueixen...

Taula amb els 182 canvis de vacants definitives (es perden 84 places i es guanyen 135)

a) Llocs de treball amb vacants que s'afegeixen als ja publicats. (increment de 81 vacant)
b) Llocs de treball que deixen de tenir les vacants publicades. (es perden 47 vacants)
c) Llocs de treball dels quals es modifiquen les vacants (es perden 37 vacants i incrementen 54)

DOGC: vacants definitives corresponents a la convocatòria de concurs de trasllats adreçada al personal funcionari i en pràctiques del cos de mestres

DOGC: fotocòpia vacants definitives mestres

PRIMÀRIA resolució provisional

CONSULTA DESTINACIONS CONCURS DE TRASLLATS 2009 per Zones

Consulta de totes les destinacions per nom

Estudi sobre el CT de primària

MEC: Resolución provisional del concurso de traslados de ámbito estatal del Cuerpo de Maestros

Consulta listado alfabético general Listado. (27 Mb llistat amb errades d'ordenació, algunes CCAA posen els cognoms en majúscula i l'ordenació entén que les minúscules van al final)

Consulta por D.N.I. Concurso de traslados.

Nota del MEC: (aquest ministeri canvia de nom sovint...) - CCAA


SECUNDÀRIA resolució provisional

Estudi participació/adjudicacions del CT de secundària

Consulta de totes les destinacions per nom

CONSULTA DESTINACIONS CONCURS DE TRASLLATS 2009 per Zones

Resolució provisional


SECUNDÀRIA vacants provisionals

DOGC 2/3: RESOLUCIÓ EDU/470/2009, de 23 de febrer, per la qual es fan públiques les vacants provisionals corresponents al concurs de trasllats per proveir llocs de treball a la Inspecció d'Educació, als centres públics d'ensenyaments secundaris, a les escoles oficials d'idiomes, a les escoles d'art i superiors de disseny i als centres i aules de formació de persones adultes

DOGC: fotocòpia vacants secundària

Taula amb vacants i participació forçosa estimada*
(*dades oposicions i destinacions provisonals).

Consulta aquesta taula per comarques

cespCTcespEstiuesp Vacants Participació
forçosa
0000Inspecció66 -
012ALAlemany95
011ANAnglès349315
008CNBiologia i geologia109224
803CLACultura clàssica3723
009DIDibuix8263
061ECOEconomia4756
017EFEducació física107119
001FIFilosofia5988
007FQFísica i química154174
010FRFrancès7874
005GEGeografia i història199342
002GRGrec68
003LALlatí1511
004LELlengua castellana i literatura266313
051LCLlengua catalana i literatura148354
006MAMatemàtiques154311
016MUMúsica6357
018PSIPsicologia i pedagogia/Orientació educativa57293
019TECTecnologia183219
101501Administració d'empreses3061
102502Anàlisi i química industrial1420
103503Assesoria i processos d'imatge personal124
104504Construccions civils i edificació1317
105505Formació i orientació laboral6084
106506Hoteleria i turisme713
107507Informàtica6462
108508Intervenció sociocomunitària6056
110510Organització i gestió comercial1528
111511Organització i processos de manteniment de vehicles2221
112512Organització i projectes de fabricació mecànica1228
113513Organització i projectes de sistemes energètics24
115515Processos de producció agrària34
117517Processos diagnòstics clínics i productes ortoprotèsics155
116516Processos en la indústria alimentària23
119519Processos i mitjans de comunicació510
122522Processos i productes d'arts gràfiques42
123523Processos i productes de fusta i mobles13
120520Processos i productes de tèxtil, confecció i pell22
118518Processos sanitaris1420
124524Sistemes electrònics731
125525Sistemes electrotècnics i automàtics2146
201601Cuina i pastisseria1720
202602Equips electrònics526
203603Estètica1815
204604Fabricació i instal·lació de fusteria i mobles110
205605Instal·lació i manteniment d'equips tèrmics i de fluids410
206606Instal·lacions electrotècniques2544
208608Laboratori310
209609Manteniment de vehicles3150
211611Mecanització i manteniment de màquines1133
212612Oficina de projectes de construcció411
215615Operacions de processos12
214614Operacions i equips d'elaboració de productes alimentaris13
216616Operacions i equips de producció agrària26
218618Perruqueria814
219619Procediments de diagnòstic clínic i ortoprotètic2128
220620Procediments sanitaris i assistencials6053
221621Processos comercials1115
222622Processos de gestió administrativa4379
223623Producció en arts gràfiques17
225625Serveis a la comunitat7762
226626Serveis de restauració36
227627Sistemes i aplicacions informàtiques9261
228628Soldadures88
229629Tècniques i procediments d'imatge i so56
001133Alemany821
011193Anglès5973
002134Àrab56
003195Català52
006190Espanyol per a estrangers60
008192Francès2222
012135Italià34
013136Japonès10
014197Neerlandès22
017138Rus33
004139Xinès12
507707Dibuix artístic i color52
508708Dibuix tècnic36
509709Disseny d'interiors129
511711Disseny de producte21
512712Disseny gràfic2423
515715Fotografia55
516716Història de l'art65
520720Materials i tecnologia: disseny43
521721Mitjans audiovisuals910
522722Mitjans informàtics76
523723Organització industrial i legislació64
525725Volum64
608808Fotografia i processos de reproducció10
609809Modelisme i maquetisme33
614814Tècniques de gravat i estampació33
618818Tècniques del metall11
620820Tècniques tèxtils22
814SCSÀmbit ciències socials i participació2827
815SMAÀmbit matemàtiques,ciència i tecnologia4036
816SCOÀmbit de la comunicació4515

PRIMÀRIA vacants provisionals

DOGC [PDF]: vacants provisionals corresponents a la convocatòria de concurs de trasllats adreçada al personal funcionari i en pràctiques del cos de mestres per tal de proveir llocs de treball vacants en centres públics d'educació infantil i primària i als dos primers cursos de l'ESO en centres d'educació secundària i en centres de formació de persones adultes

DOGC [HTML]: vacants mestres

Consulteu la taula de participació/vacants per comarques.

Total per especialitats

(Compareu la participació prevista amb el total de vacants)

A Catalunya el nombre de provisionals que queden sense plaça podria ser el següent:
PRI 1392 INF 860 EES 329 PAN 251 PMU 100 PEF 96 ALL 86

cespesp total
vacants
participació
forçosa?
21Ciències socials20  
22Ciències de la naturalesa18  
23Matemàtiques26  
24Llengua castellana i literatura18  
25Llengua estrangera: anglès12  
27Educació física3  
28 Música ESO1  
31Educació infantil1512 2648
32Educació primària, anglès351 676
33Educació primària, francès11  
34Educació primària, educació física423 672
35Educació primària, música295 482
36Educació especial424 679
37Audició i llenguatge45 77
38Educació primària3686 4234
54Tecnologia4  
60Pedagogia terapèutica9  
68Llengua catalana i literatura7  
75 Educació primària FPA 78  
76 Educació primària, anglès FPA 23  
77 Educació primària, francès FPA 1  

Total per especialitats i comarca

nomComarca3132333435363738TOTAL
Barcelonès601701811323269410
Alt Penedès681201612140112234
Bages27701857288154
Barcelonès47120913192186288
Berguedà42013001626
Garraf5012013117097190
Osona29501446173132
Vallès Oriental103022312142
Anoia591902014170101230
Baix Llobregat28948055415035451031
Vallès Occidental1964715131523511892
Maresme871803926353256464
Selva200000002
Vallès Oriental1392704936313307592
Alt Empordà441462412196102227
Baix Empordà2040711115498
Cerdanya4012220516
Garrotxa80010203546
Gironès25906114376134
Osona000101002
Pla de l'Estany50000101622
Ripollès43004201225
Selva671001511204163290
Alt Urgell3000110611
Alta Ribagorça200120016
Cerdanya200011037
Garrigues010000034
Noguera60000102128
Pallars Jussà1201120613
Pallars Sobirà4202220618
Pla d'Urgell61000412436
Segarra70010101524
Segrià3060225170116
Solsonès120001048
Urgell62022221329
Val d'Aran74101211228
Alt Camp95031101837
Baix Camp32112111015099180
Baix Penedès761501813161106245
Conca de Barberà3100000913
Priorat2304320923
Tarragonès3770109120100175
Baix Ebre134011324872
Montsià154010325075
Ribera d'Ebre44023301228
Terra Alta2803320624
total1512351114232954244536866747

continuació de la taula

nomComarca21222324252728546068757677TOTAL
Barcelonès225520013274033
Alt Penedès01110000001004
Bages00000000000000
Barcelonès1020100000133020
Berguedà00000000001001
Garraf20100000001105
Osona21002000102008
Vallès Oriental00000000000000
Anoia01000000000001
Baix Llobregat234521000074028
Vallès Occidental2110200100103121
Maresme325200011120017
Selva00000000000000
Vallès Oriental122000000170013
Alt Empordà00111000001004
Baix Empordà00200100013108
Cerdanya00000000000000
Garrotxa00000000001102
Gironès010100011060010
Osona00000000000000
Pla de l'Estany11101000002107
Ripollès00000000001102
Selva00100000013207
Alt Urgell00000000000000
Alta Ribagorça01000000100002
Cerdanya00000000000000
Garrigues00000000000000
Noguera00000000100001
Pallars Jussà00000000000000
Pallars Sobirà00000000000000
Pla d'Urgell00000000001001
Segarra00000000000000
Segrià20000100102006
Solsonès00000000001001
Urgell00000000001001
Val d'Aran00000000000000
Alt Camp00000010000001
Baix Camp00010000010002
Baix Penedès00000000001001
Conca de Barberà00000000001102
Priorat00011000000002
Tarragonès11010000001105
Baix Ebre10000000000001
Montsià01000000001002
Ribera d'Ebre00000000001001
Terra Alta00000000000000
-20182618123149778231220

 

 

 

 


Informació web Departament

CT 10/12: Informació sobre centres i participació

CT 22/12: Tots els centres d'una comarca o d'una població

CT 07. destinacions centre a centre per Zones inclou centre de procedència definitiva i/o provisional.

Estiu 2008 Totes les destinacions per SSTT i zones --- Estiu 2007 per zona, mun, centre

Fotocòpia barems: PRI - SEC

EPOCA CONSULTA EXPEDIENT

Opina, informa, informa't

CONCURS DE TRASLLATS: MAPA I FITXA DELS CENTRES del CT

mapaCT

DOGC 11/12: RESOLUCIÓ EDU/3682/2008, de 3 de desembre, per la qual s'anuncia la convocatòria de concurs de trasllats per proveir llocs de treball vacants a la Inspecció d'Educació, als centres públics d'ensenyaments secundaris, a les escoles oficials d'idiomes, a les escoles d'art i superiors de disseny i als centres de formació de persones adultes.

DOGC: fotocòpia CT secundària

DOGC: RESOLUCIÓ EDU/3683/2008, de 3 de desembre, per la qual s'anuncia la convocatòria de concurs de trasllats adreçada al personal funcionari i en pràctiques del cos de mestres per tal de proveir llocs de treball vacants en centres públics d'educació infantil i primària i als dos primers cursos de l'ESO en centres d'educació secundària i en centres de formació de persones adultes

DOGC: fotocòpia CT mestres

DOGC 9/12: s'aprova la tramitació telemàtica del procediment de participació del personal docent en les convocatòries de concursos de trasllats

DOGC: Fotocòpia tramitació telemàtica CT

Eina 410: CONCURS DE TRASLLATS

Informació de la reunió del 3/12

CT 07. destinacions centre a centre per Zones inclou centre de procedència def. i/o prov.

Estiu 2008 Totes les destinacions DEFINITIVES per SSTT i zones

Estiu 2007 per zona, mun, centre

Xerrades Concurs Trasllats: Calendari xerrades

Calendari CT: BOE 29/11 modificació normativa. BOE 3/12 normativa marc de l'Estat (termini de presentació d’instàncies per tothom del dilluns 15 de desembre al 2 de gener)


Nota: si voleu rebre una còpia de la informació que enviem als centres poseu el vostre correu i premeu el botó enviar:  

BOE 3/12: CT fotocòpia i annexes normas procedimentales

BOE 3/12: se establecen normas procedimentales aplicables a los concursos de traslados de ámbito estatal, que deben convocarse durante el curso 2008-2009

DOGC: CFA Vallès, de Granollers

BOE 29/11: Real Decreto 1964/2008, de 28 de noviembre, por el que se modifica el Real Decreto 2112/1998, de 2 de octubre, por el que se regulan los concursos de traslados para la provisión de plazas correspondientes a los cuerpos docentes

BOE 29/11: fotocòpia modificació Concurs de Trasllats

Mesa Sectorial 12/11/08

CONCURS DE TRASLLATS

El Departament encara no "sabia" quan es publicaran les modificacions del RD 2112 en les quals es contempli l’existència del Cos de Catedràtics i l’obligació d’obtenir la primera destinació definitiva  en l’especialitat per la qual van participar i superar el corresponent procés selectiu ( opositors/es 2007 i 2008 a places de professorat d’infantil i primària).

Pendents d’aquestes possibles modificacions i de la publicació al BOE de la resolució marc del concurs de trasllats no tenim encara els terminis de participació que, pel que sembla, es retardarà al mes de desembre. (del 15/12 al 2/1)

NOVETATS

  1. Sol·licitud telemàtica. Cal la clau de l’xtec.
  2. Puntuació semiautomàtica, a consultar en el portal EPOCA
  3. Recuperació puntuació del concurs del 2006
  4. Destinació d’ofici a 3 comarques
  5. Els coordinadors d’AFA tindran la mateixa puntuació que director de centre.

El Departament contempla la possiblitat que durant el termini d’inscripció al concurs de trasllats encara no hi hagi una resolució del Concurs de Càtedres,  si fos així, una vegada resolt modificarà d’ofici la puntuació de les persones afectades en l’apartat 1.1.1 i 1.1.2  del concurs de trasllats.

Mesa Sectorial 12/11: Concurs de trasllats

Convocatòries anteriors amb el barem*: Mestres - Secundària - [web Departament]
Només el barem: Mestres - Secundària

CT 07. destinacions centre a centre per Zones inclou centre de procedència def. i/o prov.

Esborrany no oficial de la normativa marc

Orden xxx por la que se establecen normas procedimentales aplicables a los concursos de traslados de ámbito estatal, que deben convocarse durante el curso 2008/2009, para funcionarios de los Cuerpos docentes a que se refiere la Ley Orgánica 21/2006, de 3 de mayo, de Educación.

En su virtud, el Ministerio de Educación, Política Social y Deporte, consultadas las Administraciones educativas de las Comunidades Autónomas, dispone:
Primero.- La presente Orden establece las normas procedimentales por las que deben regirse los concursos de ámbito estatal a que se refiere la disposición adicional sexta de la Ley Orgánica 212006, de 3 de mayo, de Educación, que deben convocarse durante el curso 2008/2009, por el Ministerio de Educación, Política Social y Deporte y por las Administraciones educativas de las Comunidades Autónomas.
Segundo.- El plazo de presentación de instancias de participación para todos los concursos de traslados de ámbito estatal que deban convocarse durante el curso 2008/2009 será el siguiente:
 Del 15 de diciembre del 2008 al  2 de enero de 2009 (3 de gener a Catalunya)

Anexo I: Modelo de instancia de participación en el concurso de traslados del Cuerpo de Maestros.

Anexo II: Modelo de instancia de participación en el concurso de traslados de los Cuerpos de Profesores de Enseñanza Secundaria, Profesores Técnicos de Formación Profesional, Profesores de Escuelas Oficiales de Idiomas, Catedráticos de Música y Artes Escénicas, Profesores de Música y Artes Escénicas, Profesores de Artes Plásticas y Diseño y Maestros de Taller de Artes Plásticas y Diseño y Profesores de Escuelas Oficiales de idiomas.

Anexo III: Modelo de instancia de participación en el concurso de traslados del Cuerpo de Inspectores al Servicio de la Administración Educativa y Cuerpo de Inspectores de Educación.

CALENDARI MESTRES sol·licituds del 15/12 al 2/1
Vacantes provisionales: Antes del día 23 de febrero de 2009
Vacantes definitivas: Antes del día 4 de mayo de 2009
CALENDARI SECUNDÀRIA I ALTRES… sol·licituds del 15/12 al 2/1
Vacantes provisionales:  Antes del día 2 de marzo de 2009
Vacantes definitivas: Antes del día 11 de mayo de 2009

Anexo IV.- Baremo de Prioridades al que han de ajustarse las convocatorias de concurso de traslados de ámbito nacional en el Cuerpo de Maestros.

Anexo V.- Baremo de Prioridades al que han de ajustarse Ias convocatorias de concurso de traslados de ámbito nacional en los Cuerpos de Catedráticos y Profesores de Enseñanza Secundaria, Catedráticos y Profesores de Escuelas Oficiales de Idiomas, Catedráticos y Profesores de Artes Plásticas y Diseño, Profesores Técnicos de Formación Profesional y Maestros de Taller de Artes Plásticas y Diseño.

Anexo VI.- Baremo de Prioridades al que han de ajustarse las convocatorias de concurso de traslados de ámbito nacional en los Cuerpos de Catedráticos y Profesores de Música y Artes Escénicas.

Anexo VII.- Baremo de Prioridades al que han de ajustarse las convocatorias de concurso de traslados de ámbito nacional en los Cuerpos de Inspectores al Servicio de la Administración Educativa e Inspectores de Educación.


USTEC·STEs: informacions concursos anteriors


Convocatòries anteriors amb el barem*: Mestres - Secundària - [web Departament]
Només el barem: Mestres - Secundària

...

USTEC·STEs 7 d'octubre de 2008

-----------

 

 

USTEC·STEs IAC, Actualitzat:

16/10/2015 12:58 (1)